sobota, 1 listopada 2014

Rzęsy

Tak jak wcześniej wspominałam dzisiejszy post dotyczy tematyki rzęs. Istnieje wiele sposobów wyeksponowania oka za pomocą odpowiedniej pielęgnacji rzęs, przedłużania rzęs czy też doklejania jednorazowych rzęs na pasku lub w formie kępek. Na rynku dostępnych jest mnóstwo odżywek do pielęgnacji rzęs, które sprawiają, że stają się one grubsze i dłuższe. Modne stało się również przedłużanie rzęs metodą 1:1. Co prawda każdy ma swoje upodobania w tej kwestii. Niemniej jednak chciałabym rozwiać kilka wątpliwości i obalić pewne mity na temat tego zabiegu. Aby lepiej przedstawić Wam to zagadnienie, zacznę od podstawowych informacji. 
Żywotność rzęs u ludzi wynosi 30-90 dni. Na powiece górnej znajduje się 90 do 200 rzęs, na dolnej od 50 do 100. Przedłużanie rzęs nie ma wpływu na naturalny cykl wzrostu włosa. Jeżeli zabieg wykonany jest prawidłowo, rzęsom naturalnym nie ma prawa stać się krzywda. Cykl życia rzęs dzielimy na trzy fazy : anagen, katagen i telogen. Anagen to faza wzrostu włosa. Jeśli ktoś ma krótkie rzęsy to to oznacza to, że ma krótką fazę anagenu. Faza rzęs anagenu trwa ok. 2-3 tygodni. Katagen to faza przejściowa natomiast telogen to faza spoczynku włosa i jego obumierania. Faza rzęs telogenu trwa ok. 60 dni. 
Zalety przedłużania rzęs :
1. Do przedłużania rzęs stosuje się obecnie bardzo bezpieczne kleje niekruszące się, elastyczne, nieniszczące naturalnych rzęs. Najnowocześniejsze rzęsy jedwabne są niezwykle lekkie i absolutnie nie obciążają rzęs, tak jak rzęsy syntetyczne.
2. Przyczyną wypadania przedłużonych rzęs wraz z naturalnymi rzęsami jest naturalny cykl wzrostu rzęs
3. Prawidłowo przedłużone rzęsy nie powodują dyskomfortu, nie czuć ich ciężaru, nie ciągną, nie szczypią, wypadają pojedynczo, a na ich miejscu wyrasta nowa, zdrowa rzęsa.
4. Efekt jaki chce się uzyskać zależy od upodobań i naturalnego podkręcenia rzęs. Szeroka gama rzęs pozwala : 
- zagęścić rzadkie rzęsy 
- uzyskać bardzo naturalny efekt
- uzyskać zalotne spojrzenie
- uzyskać efekt kociego oka 
5. Oko jest podstawą na twarzy, zdradza nasz wiek, humor, wyraża odczucia. Oczy u starszych osób wyglądają na zmęczone również z powodu wiotczącej skóry oraz mięśni powieki co optycznie posmutnia oko. Rzęsami jedwabnymi można bardzo łatwo zniwelować te niedoskonałości, sprawić, że oko będzie zalotne, młodsze.
Przedłużanie rzęs to prawdziwa stylizacja oka. Każda profesjonalna stylistka powinna przeprowadzić analizę oka, wywiad czego Klientka oczekuje oraz zbadać stan naturalnych rzęs. Rzęsy powinny być tak dobrane do naturalnej rzęsy aby jej nie osłabić, nie obciążyć i nie wyciągnąć z mieszka włosowego wcześniej niż sama ma zamiar z niego wypaść. 
Sytuacje kiedy rzęsy moga szybciej wypadać to: 
ciąża, pierwsze 3 dni cyklu, częste pocieranie powiek, używanie tłustych i wodoodpornych kosmetyków, wysokie temp., kąpiele w słonej wodzie, łzy. 
Zabieg trwa ok. 2-3h. Koszt zabiegu od 90zł do 200zł w zależności od miasta i salonu.


Modelka: Paula Janczyk 
Stylizacja Rzęs Paula Puto Modelka: Paula Janczyk 
Stylizacja Rzęs Paula Puto 


Jeśli nie jesteście zwolenniczkami przedłużania rzęs a potrzebujecie uzyskać podobny efekt tylko okazyjnie to polecam rzęsy na pasku lub kępki. Ja bardzo lubię pracować z rzęsami Neicha. Mój ulubiony model to rzęsy nr 513. Doskonale sprawdzają się do sesji zdjęciowych jak i do makijaży okolicznościowych. Firma posiada w swojej ofercie specjalny, przeźroczysty klej, który jest wodoodporny. Ogromnym plusem jest opakowanie, które jest w formie zakręcanej fiolki i posiada odpowiedni aplikator dzięki czemu można nałożyć pożądaną ilość kleju czego nie można powiedzieć o klejach z popularnej tubki. 
Rzęsy Neicha możecie zakupić tutaj


Fotograf: Mariusz WróblewskiFotograf: Mariusz WróblewskiFotograf: Mariusz Wróblewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz