środa, 13 sierpnia 2014

Pielęgnacja skóry - demakijaż

Skóra wrażliwa
To taka skóra, która wykazuje większe reakcje na pewne czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne w porównaniu do normalnej skóry. Po kontakcie z czynnikiem drażniącym bardzo szybko pojawiają się na niej zaczerwienienia, łuszczenie, pieczenie a nawet świąd. Skóra jest przesuszona i podrażniona. Często pojawia się nietolerancja na kosmetyki i zwykłe środki pielęgnacyjne. Wrażliwość może też występować na pozornie mniej istotne czynniki, takie jak pokarmy czy klimatyzacja. 
Ocenia się, że ok 20%ludzi ma skórę wrażliwą. Stwarza ona wiele problemów w codziennej pielęgnacji i znacznie obniża komfort życia. Bardzo często ten typ skóry występuje również w takich schorzeniach dermatologicznych jak: trądzik pospolity, trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, wyprysk i wiele innych.
Skóra wrażliwa utrudnia leczenie i często zniechęca do stosowania leków zewnętrznych w obawie przed podrażnieniem. 
Mając skórę wrażliwą należy unikać mydeł lub detergentów syntetycznych, ponieważ działają drażniąco i wysuszająco oraz niszczą warstwę ochronną naskórka. Kosmetyków i leków miejscowych, które zawierają substancje drażniące lub zapachowe. Czynników zewnętrznych takich jak : wiatr, wysoka lub niska temperatura, klimatyzacja, alkohol, kawa lub mocna herbata, stres, intensywne opalanie się. 
Do codziennej pielęgnacji i mycia twarzy należy wybierać tylko specjalnie do tego przygotowane preparaty zawierające substancje nawilżające i zmiękczające. Stosować kosmetyki utrzymujące fizjologiczne pH skóry, aby nie niszczyć ochronnej warstwy lipidowej. Jeżeli mamy skórę wrażliwą nie możemy stosować tradycyjnych środków pielęgnacyjnych. Mydło i sztuczne detergenty wysuszają i drażnią skórę. Potrzebujemy delikatnego preparatu, który jednocześnie dobrze oczyści Twoją skórę i zapewni jej odpowiedni stan nawilżenia nie niszcząc lipidowej warstwy ochronnej. Wybierzcie preparat, który jest przebadany dermatologicznie, ma odpowiednie pH i nie wywołuje alergii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz